14 اکسسوری جذاب مردانه

بازدید: 1,118 بازدید
14 اکسسوری جذاب مردانه

معنای اکسسوری چیست و شامل چه مواردی می شود:

اکسسوری ( accessory) واژه ای انگلیسی می باشد و معادل فارسی آن لوازم جانبی می باشد و در دنیای مد و فشن به تمام لوازم جانبی به جز لباس های اصلی اطلاق می شود که انواع اکسسوری در کنار لباسهای اصلی برای افزایش جلوه و زیبایی و یا ایجاد هارمونی رنگها به کار میرود.

انواع اکسسوری ها به دو دسته اکسسوری های پوشیدنی و اکسسوری های حمل کردنی تقسیم بندی می شوند که در زیر هر دسته را مورد بررسی قرار میدهیم:

اکسسوری های پوشیدنی

اکسسوری‌هایی که حمل می‌شوند شامل کیف پول و کیف‌های دستی، عینک آفتابی، بادبزن‌های دستی، چتر‌های آفتابی و چتر‌های معمولی، کیف جیبی، چوب‌های دستی، کروات ، جاکلیدی، آویز های مختلف و مواردی از این دست می باشد. بهتر است برای انواع اکسسوری های حمل کردنی از رنگ های شاخص و متفاوت استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی در استایل شما ایجاد تنوع کند.

اکسسوری های پوشیدنی

اکسسوری‌هایی که پوشیده می‌شوند شامل دستمال سر، دستمال گردن، شال گردن، کت، چکمه و کفش، کراوات، کلاه، کلاه‌های بی لبه، کمربند و بند‌های شلوار یا ساس بند، جوراب، دستکش، جواهرات، ساعت، دستبند، شال، روسری، جوراب و جوراب‌های ساق بلند است.

اهمیت اکسسوری ها

بیشتر افراد بر این باورند که انواع اکسسوری ها در کنار خرید لباسهای زیبا در درجه دوم قرار دارند و نقش آنها تزیینی می باشد. اما توجه کنید که اکسسوری ها اگر به درستی انتخاب شوند می توانند یک استایل تک رنگ و ساده را به استایلی بسیار چشمگیر با هارمونی رنگ دلنشین تبدیل کنند. یکی از خاصیت های اصلی اکسسوری تاثیر آن بر استایل و پوشش شماست و با انتخاب مناسب آن سبک و استایل شما تغییر چشمگیری خواهد داشت.

گاهی استفاده از یک اکسسوری کوچک مانند یک گوشواره که به درستی انتخاب گردد، می تواند جلوه ای زیبا به لباس شما ببخشد. توجه کنید که استفاده از هر نوع اکسسوری باید متناسب با المان هایی همچون فصل، محیطی که در آن حضور داریم و نوع فرهنگ و علایق باشد.

از کجا بفهمید که از اکسسوری مردانه درست استفاده کرده‌اید؟

مهم‌ترین اصل در استفاده از جواهرات یا اکسسوری مردانه این است که مطمئن شوید این اکسسوری به تیپ شما می‌آید و با آن هماهنگ است یعنی جدا از بقیه به نظر نمی‌رسد و تیپ شما را نامرتب و شلخته نشان نمی‌دهد.

بخش اصلی تیپ رسمی مردانه کت و شلوار است و بقیه چیزها یعنی پیراهن، کراوات، کفش و کمربند و پوشت نیز باید به نحوی انتخاب شوند که با کت و شلوار هماهنگ باشند پس اگر پس از پوشیدن لباس‌ها و اکسسور‌ها خود را در آینه بررسی کردید و متوجه شدید یکی از این بخش‌ها بیش از کت و شلوار خودنمایی می‌کند و یا جدا از بقیه دیده می‌شود یعنی در انتخاب این اکسسوری استفاده کرده‌اید.

به خاطر داشته باشید که میانه روی و اعتدال اصل اول شیک‌پوشی در تیپ‌های رسمی و کلاسیک مردانه است و اگر می‌خواهید جمع و جور و شیک به نظر برسید نباید در هیچ کاری زیاده روی کنید که استفاده از اکسسوری‌ها هم یکی از این کارها است.

مثلا به جای این که سه انگشتر و یک دستبند و یک ساعت در یک دست خود داشته باشید آن‌ها را در یک ساعت مچی و یک انگشتر خلاصه کنید تا شیک‌تر و با استایل‌تر به نظر برسید.

هرچند در تیپ رسمی خود کت و شلوار مهم‌ترین بخش است و اولین گام انتخاب یک کت و شلوار شیک و خوش‌فرم و اندازه تن شماست اما این به تنهایی کافی نیست و این اکسسوری‌ها هستند که آن را کامل می‌کنند به شرطی که به درستی انتخاب شده باشند.

14 اکسسوری جذاب مردانه

اکسسوری مردانه

در این قسمت قصد داریم تا انواع اکسسوری را که برای آقایان ضروری است مورد بررسی قرار دهیم:

کمربند

image 2021 06 02 110105

کمربند یکی از وسیله های ضروری مردان از گذشته تا به امروز بوده است. شاید در گذشته نقش این اکسسوری بیشتر از جهت ضرورت بوده است ولی امروزه نقش مهم کمربند در شکل گیری استایلی زیبا و متناسب بر کسی پوشیده نیست. همیشه سعی کنید تا یک ست کمربند و کفش زیبای هم رنگ را در کمد لباسهای خود داشته باشید و متناسب با کت و شلوار و لباسهای خود از رنگ های هم رده استفاده کنید.

کیف

ASAS

کیف پول یکی از انواع اکسسوری مردانه به حساب می‌آید که می‌توان به سایر محصولات چرم در استایل ست کرد تا جذابیت دو چندانی به ظاهر دهد.

حتما نیازی نیست تا از کیف پول فقط برای حمل پول استفاده کرد، چراکه می‌توان برای نظم‌دهی به کارت‌های شناسایی و اعتباری بهره گرفت.

به همین دلیل همراه استفاده از کیف پول در استایل، منظم بودن فرد را به اطرافیان خود مخابره می‌کند.

عینک آفتابی

DAASD

عینک یکی دیگر از اکسسوری‌های مردانه است که در گذشته تنها عینک‌های آفتابی در دسته اکسسوری مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

در حالی که امروزه علاوه بر عینک‌های آفتابی، می‌توان از عینک‌هایی با شیشه‌های معمولی استفاده کرد تا ظاهری جذابتر به مخاطبان خود هدیه دهد.

در خرید عینک آفتابی پیش از هرچیز به میزان محافظت عینک از چشم‌ها در برابر اشعه‌های مضر خورشید توجه کنید. این میزان به عنوان UV عینک شناخته می‌شود.

دکمه سردست

Capture 10

دکمه سردست یک اکسسوری مردانه است که برای بستن سر آستین برخی پیراهن ها مورد استفاده قرار می گیرد. دکمه سردست جایگزینی برای دکمه های معمولی است که به سرآستین پیراهن دوخته می شوند. اگر می خواهید این دو را به راحتی تفکیک کنید، باید بدانید که اگر دکمه به آستین دوخته شود، دکمه معمولی بوده و اگر قابل جدا شدن باشد، دکمه سردست است.

دکمه سردست هم مانند دکمه معمولی دارای اندازه، شکل، استایل و جنس های گوناگون است، اما نسبت به دکمه معمولی تمایز بیشتری ایجاد کرده و آیتمی تزئینی تر محسوب می شود. گرچه اکثر ما دکمه سردست را با استایل های رسمی مرتبط می دانیم، اما در حقیقت می توان آن را با انواع استایل ها ست کرد.

دکمه سردست از سوراخ های سرآستین پیراهن عبور کرده و با نگه داشتن دو طرف سرآستین در کنار هم (با بکارگیری قفل یا اجزای برجسته خود)، آستین را می بندد. اغلب دکمه های سردست یک سر بزرگ و حجیم دارند که دارای ظاهری تزئین شده و زیبا است. همچنین یک پایه، طرف بزرگ را به انتهای آن متصل می کند. در حقیقت این پایه است که از سوراخ های سرآستین عبور می کند. در انتهای دکمه سردست نیز معمولا یک قسمت متحرک (قفل) وجود دارد که با باز کردن آن، دکمه سردست در جای خود ثابت می شود.

در هنگام عبور دادن دکمه سردست باید قسمت متحرک را جمع کنید تا در راستای پایه قرار گرفته و به راحتی از داخل سوراخ ها عبور کرده و از طرف مقابل بیرون بیاید. وقتی قسمت متحرک از تمام سوراخ ها عبور کرد، آن را باز می کنید (قفل می کنید) تا از برگشتن و بیرون آمدن جلوگیری شود. این کار باعث می شود تا دکمه سردست در جای خود ثابت شده و قسمت زیبا و تزئین شده آن، سوراخ های سرآستین را بپوشاند.

کفش و چکمه

image 2021 06 02 113546

کفش و بوت‌ های مردانه بیش از آنچه که فکرش را می‌کنید، کاربردی‌ است و به سادگی با لباس‌های مختلف ست می‌شود.

یکی از پر دغدغه ترین ایتم ها در یک استایل کفش ها هستند داشتن تناسب بین کفش و لباس ها بسیار پر اهمیت است.

کراوات

2.

اگر کت و شلواری زیبا دارید مطمئن شوید که استفاده از یک کراوات در کنار کت شلوارتان می تواند استایلی بی نقص را رقم بزند. بنابراین برای کت و شلوارهایتان چند کراوات با طرح و رنگهای متفاوت خریداری کنید تا علاوه بر تکمیل استایل شما به پوشش شما تنوع نیز بدهد.

گیره کراوات

Capture 11

گیره کراوات به انگلیسی (tie clip) نواری است فلزی(از جنس طلا،نقره و…) در کنار کراوات که معمولا بصورت یک گیره طراحی می شود و به همین علت به آن گیره کراوات گفته می شود. 

گیره کراوات در حقیقت برای نگه داشتن خود کراوات در جا و مکان مناسب خود به وسیله اتصال به پیراهن و یا لباس شما می باشد.

علت و هدف استفاده از گیره کراوات تغییر پیدا کرده است و افراد معمولا برای زیبایی بیشتر از آن استفاده می کنند.

به همین علت امروزه انواع مختلفی از گیره های کراوات تولید و روانه بازار می شود که هر کدام طرح و یا جنس متفاوتی دارند.

دستمال گردن

Capture 9

انتخاب دستمال گردن اسپرت و کلاسیک مناسب برای چه استایل و تیپ ظاهری می باشد ؟

یکی از اکسسوری هایی که قدمت تاریخی دارد؛ و همچنان مورد استفاده علاقه مندان به استایل کلاسیک قرار می گیرد، دستمال گردن می باشد.

در گذشته استفاده آقایان از دستمال گردن در بین افرادی که ثروت و جایگاه قابل ملاحظه ای را داشتند؛ رواج داشت.

در آن زمان استفاده از دستمال گردن مخصوص تیپ های رسمی و کت شلوار بود؛ اما با پیشرفت صنعت مد و فشن این اکسسوری مردانه به شکل های دیگه نیز در بازار ارائه شد.

دستمال گردن های مردانه از مدل های مختلف و متفاوت در انواع زمستانی، تابستانی، رسمی و اسپرت وجود دارند که با توجه به فصل و سبک لباس پوشیدن تان انتخاب میکنید.

به طور معمول اگر خواهان استایل خاص و منحصر به فرد خود هستید. بایستی به فکر دو سه نمونه از این مدل دستمال گردن ها را در کمد لباسی خود داشته باشید.

ست کردن دستمال گردن با لباس های دیگرتان نیاز به رعایت یک سری اصول و روش را دارد تا با انتخاب هوشمندانه ی خود استایل خود را بهتر از قبل شکل دهید و ظاهر جذاب تری را داشته باشید.

اکسسوری ها در کل برای زیبا سازی بیشتر تیپ و لباس ما ساخته شده است و اگر در مورد اکسسوری ها انتخاب خوبی را داشته باشید؛ استایل کامل تری را خواهید داشت.

شال گردن

image 2021 06 02 113100

شال گردن یکی از بهترین اکسسوری هاي زمستانی برای مردان اسـت، انتخاب یک شال گردن مناسب می تواند علاوه بر محافظت شـما در برابر سرما، استایل شـما را هم جذابتر و مردانه تر نشان دهد. در ادامه این مطلب پرطرفدارترین و جدید ترین مدلهای شال گردن را میبینیم و نکات مفیدی برای انتخاب بهترین شال گردن مردانه را نیز مرور می‌کنیم.

قبل از هرچیز بـه جنس الیاف شال گردن توجه داشته باشید. البته این انتخاب بـه درجه هوا و هم چنین محلی کـه قصد استفاده ازآن را خواهید داشت بستگی دارد.

و بر این اساس شال گردن ها بـه دو دسته ضخیم و نازک تقسیم بندی خواهند شد. طبق معمول شال گردن هاي ضخیم کـه از جنس پشم هستند برای فصل زمستان و آن هایي کـه از جنس ابریشم و پارچه کشمیری هستند برای فصل پاییز مورد استفاده قرار میگیرند.

کلاه

image 2021 06 02 120531

یکی دیگر از اکسسوری‌‌‌ مردانه که جذابیت خاصی به پوشش افراد می‌دهد کلاه است. و چه در تیپ های اسپرت و رسمی می‌توان از این نوع اکسسوری استفاده کرد.

ساعت

image 2021 06 02 111155

ساعت نیز یکی از انواع اکسسوری است. برای خیلی از افراد پیرامون ما ساعت وسیله ای است برای نمایش زمان؛ اما هنگامی که می خواهید لباس رسمی بپوشید این وسیله نقشی مهم تر بازی خواهد نمود. انتخاب ساعت مچی دارای اصولی است که حتما باید آن را رعایت کنید.

انگشتر

image 2021 06 02 111308

انگشتر مردانه به عنوان یکی از انواع جواهرات شاید در نظر بسیاری از آقایان ضروری نباشد اما این اکسسوری مردانه کوچک می‌تواند بیانگر شخصیت و جایگاه شما باشد.

آقایان معمولا خودشان برای خرید انگشتر به فروشگاه مراجعه نمی‌کنند اما به مناسبت‌های مختلفی ممکن است انگشتر هدیه بگیرند اما به خاطر داشته باشید که شما باید انگشتر نامزدی، انگشتر کلاسیک یا انگشترهایی مربوط به تیم‌های ورزشی و … را با افتخار به دست کنید چون این انگشترها تیپ رسمی شما را کامل خواهند کرد.

هرچند بهتر است در استفاده از  حلقه و انگشتر زیاده روی نکنید اما حتما حداقل یک عدد (معمولا حلقه ازدواج) خود را به دست داشته باشید.

انگشتر یکی از انواع اکسسوریست که بیشتر مورد توجه آقایان قرار دارد. با انتخاب انگشتری متناسب با استایل خود میتوانید تغییرات چشمگیری ایجاد کنید. از خرید انگشتر های خیلی درشت با طراحی های عجیب و غریب اجتناب کنید.

دستبند

ASA

استفاده از یک دستبند مردانه و خاص از جنس چرم در کنار لباسهای اسپرت و یا دستبند های لوکس تمام فلزی در کنار لباس رسمی میتواند استایل شما را چشمگیرتر و بی نقص جلوه دهد. در انتخاب دستبند ضروریست تا فاکتورهایی همچون رنگ و تناسب با نوع پوشش و فرهنگ را رعایت کنید.

گردنبند 

Erewt

یکی دیگر از اقلام پر استفاده در تیپ‌های مردانه، استفاده از گردنبد در جنس‌های مختلف است. برای داشتن تیپ اسپرت می‌توان از گردنبندهای چرمی همراه با پلاک ساده بهره برد. همچنین برای داشتن استایلی ساده و در عین حال جذاب می‌توان از گردنبندهای تمام نقره و یا استیل ساده و ظریف استفاده کرد.

دسته‌بندی اکسسوری دخترانه و زنانه اکسسوری مردانه مد و فشن
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت